Antique materials

STARE DREWNO

 

Z myślą o indywidualnych potrzebach naszych klientów zajmujemy się pozyskiwaniem i obróbką starego drewna.

Piękno materiału jakim jest stare drewno rozbiórkowe jest wyrazem mistrzostwa stolarskiego sprzed wieków. Surowiec ten zawdzięcza swoje walory estetyczne zupełnie innej filozofii pozyskiwania i technologii obróbki niż ta, wykorzystywana obecnie. Najlepszym tego przykładem jest drewno gatunków iglastych. W przeszłości drzewa iglaste ścinane były, jako żywe – bez uprzedniego żywicowania. Dzięki temu deski podłogowe, które produkujemy z takiego drewna posiadają unikalną trwałość i niepowtarzalny kolor – od intensywnie żółtej po głęboko łososiową.

Estetyka desek obiciowych, starych podłóg jak i belek rozbiórkowych odporna jest na okresowe mody i zmienne style architektoniczne. Niewątpliwym atutem wyboru naszych produktów ze starego drewna jest fakt, iż podłoga drewniana z odzysku zawsze będzie wyglądać bardzo efektownie, a wykonana z litego drewna przetrwa nawet kilkaset lat.

Stare deski pochodzące z rozbiórek należą do materiału, który idealnie nadaje się do aranżacji każdego rodzaju wnętrz. Piękno desek podkreśla wyjątkowość pomieszczenia, a stare drewno wykorzystane jako podłoga, czy unikalne meble zachwyci każdego gościa.

Wśród naszej oferty na specjalne wyróżnienie zasługuje czarny dąb, inaczej zwany dębem kopalnym czy polskim hebanem. Jest on, bez wątpienia, najbardziej ekskluzywnym i pożądanym rodzajem europejskiego drewna. Materiał ten ma niepowtarzalny i uniwersalny charakter, a uznawanie go za rzadszego od diamentu oznacza, że stał się produktem luksusowym.

Nazywany jest często „klejnotem sztuki stolarskiej”, ponieważ jest surowcem wiecznym tak jak każdy klejnot stanowi wartość historyczną i spadkową dla wielu pokoleń.

Stare drewno najlepiej dopełni stylowy charakter domu o zabytkowej architekturze, ale również nada odpowiedniego smaku współczesnym i awangardowym wnętrzom. Naturalne deski czy ręcznie ciosane belki to pierwotna forma produktu, który przez lata zyskał unikalną teksturę i barwę, które nie są możliwe do uzyskania w procesie obróbki.

Mamy na celu dostarczanie klientom jedynie najwyższej jakości materiałów pozyskiwanych z oryginalnego starego drewna. Warto w nie zainwestować, by uzyskać wyjątkowy klimat i nadać drewnu kolejne życie. Wyróżniają nas kompleksowe usługi, które stoją na najwyższym poziomie, bogaty wybór materiałów ze starego drewna, ich atrakcyjna cena oraz setki zadowolonych klientów. Wybierz jakość, zaufaj sprawdzonemu partnerowi. Możemy realizować dostawy starego drewna na życzenie. Zlecenia na stare drewno takie jak deski czy belki wykonujemy na terenie całego kraju. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami.

 

bog oak floorboards

Deski podłogowe z czarnego dębu

oak floorboards

Deski podłogowe dębowe

oak cladding planks

Deski obiciowe dębowe

old oak beams

Belki dębowe

old pine floor boards

Deski podłogowe sosnowe

pine floorboards cut from old beams

Deski podłogowe ze starych bali

pine cladding planks

Deski obiciowe sosnowe

Old pine beams

Belki sosnowe

Skontaktuj się z nami

14 + 13 =

STARE DREWNO

 

  • Deski podłogowe z czarnego dębu
  • Deski podłogowe dębowe
  • Deski obiciowe dębowe

CERAMIKA

 

  • Stare cegły
  • Płytki podłogowe z ciętej cegły
  • Stara dachówka

ELEMENTY METALOWE

 

  • Stare gwoździe oraz śruby
  • Stare zawiasy
  • Stare okna

Magazyn – Bydgoska 11, Złocieniec 78-520, Polska, tel.: +48 66 22 45 767