Antique materials

STARA CERAMIKA

 

Stara cegła, to materiał, który daje niemal nieograniczone możliwości zastosowania. Wspaniale komponuje się, zarówno w stylowych, rustykalnych wnętrzach, jak i w pomieszczeniach awangardowych. Cegła ręcznie formowana oraz płytki z niej wykonane łączą w sobie naturalny charakter surowca z regularną formą gotowego elementu. Dzięki bogactwu faktur i odcieni, można je łatwo dopasować do każdego otoczenia, nadając tym samym, wrażenie solidności i ciepła. Ręcznie formowane cegły są materiałem unikatowym ze względu na strukturę, kolorystykę i pochodzenie.

Ceramiczne i kamienne posadzki, znane były od wieków. W dzisiejszych wnętrzach, wprowadzanie antycznych akcentów i elementów wykończeniowych o historycznym rodowodzie, pozwala stworzyć wyjątkowy klimat oraz nadaje pomieszczeniom klasycznego uroku. Ceramika wnosi do wnętrza wrażenie wiecznej trwałości. Surowa, trwała i ciepła w tonacji, ręcznie formowana cegła jest idealnym materiałem podłogowym. Posadzka wykonana z tego materiału jest odporna na niszczące skutki upływającego czasu, ponieważ prawidłowo utrzymana, jest niezwykle wytrzymała i pozostaje niezmieniona nawet po dziesiątkach lat użytkowania. Jest niezastąpionym materiałem do budowy i wykończenia stylowych piwnic i spiżarni. To samo tyczy się korytarzy, przedsionków i tarasów łączących wnętrza z ogrodem lub chodnikiem przed domem.

Ceglane podłogi / podłogi z cegły, oprócz swoich walorów estetycznych, pozwalają także zachować odpowiedni mikroklimat pomieszczenia, utrzymując stałą temperaturę i wilgotność o każdej porze roku. W okresie letnich upałów, dają uczucie przyjemnego chłodu, natomiast w zimie na długo zatrzymują ciepło.

W nowoczesnych aranżacjach, łączenie ręcznie formowanej cegły i drewna rozbiórkowego, łagodzi sterylny charakter wnętrza i nadaje antyczny, spokojny ton Państwa wymarzonej przestrzeni.

bog oak floorboards

Stare cegły

oak floorboards

Płytki podłogowe z ciętej cegły

oak cladding planks

Stara dachówka

Skontaktuj się z nami

2 + 1 =

STARE DREWNO

 

  • Deski podłogowe z czarnego dębu
  • Deski podłogowe dębowe
  • Deski obiciowe dębowe

CERAMIKA

 

  • Stare cegły
  • Płytki podłogowe z ciętej cegły
  • Stara dachówka

ELEMENTY METALOWE

 

  • Stare gwoździe oraz śruby
  • Stare zawiasy
  • Stare okna

Magazyn – Bydgoska 11, Złocieniec 78-520, Polska, tel.: +48 66 22 45 767